تجربه مهاجرت به قبرس شمالی: گفتگو با یک مهاجر موفق

تجربه مهاجرت به قبرس شمالی: گفتگو با یک مهاجر موفق

داشتن تجربه مهاجرت موفق برای اشخاصی که این هدف را در سر می پرورانند، رویای بسیار شیرینی است. اما باید بدانید که عوامل زیادی در مهاجرت و موفق بودن آن نقش دارند. به همین سبب و برای آگاهی از چگونگی مهاجرت و درست ترین شیوه آن، بهتر است که با اشخاص موفق در این عرصه صحبت کنید. امروزه اشخاص برای داشتن زندگی بهتر به شهر یا کشورهای دیگری مهاجرت می کنند. از آنجایی که قبرس یکی از رو به رشدترین کشورها محسوب می شود، ایده مهاجرت به قبرس شمالی در ذهن خیلی از اشخاص پرورانده می شود.

همانطور که گفتیم برای مهاجرت به قبرس شمالی معیار و عوامل زیادی وجود دارد. از همین رو قصد داریم در این مقاله با بررسی عوامل تاثیرگذار در مهاجرت به قبرس شمالی، شما را با ساده ترین روش های آن آشنا کنیم. پس اگر دوست دارید زندگی ساده و راحت تری را در یکی جذاب ترین جزیره های دنیا تجربه کنید، حتما همراه ما باشید. در این مقاله، ما در شرکت سرمایه گذاری ظهوریان به بررسی تجربه مهاجرت به قبرس شمالی می‌پردازیم!

تجربه مهاجرت به قبرس شمالی: گفتگو با یک مهاجر موفق

تجربه مهاجرت به قبرس شمالی: گفتگو با یک مهاجر موفق

قبرس شمالی، سرزمینی رویایی و پرحادثه

قبرس شمالی، که در شرق دریای مدیترانه واقع شده و همسایه جنوب شرقی یونان و جنوب ترکیه است، سومین جزیره بزرگ این دریا محسوب می شود.. این جزیره زیبا با بیش از 300 روز آفتابی در سال، به عنوان گرمترین و آفتابی ترین جزیره قبرس شمالی شناخته می شود. پائیز معتدل و زمستان کوتاه آن، همراه با آب و هوای مدیترانه ای، فضای مناسبی را برای رشد درختان زیتون، سرو، بلوط طلایی و اکالیپتوس فراهم می کند.

قبرس شمالی با موقعیت ژئوپلوتیک و جغرافیایی مناسب خود، که از شمال و شرق به آسیا و خاورمیانه و از جنوب و غرب به آفریقا و اروپا مرز می زند، در طول تاریخ مورد توجه قدرت های بزرگ قرار گرفته است و گاهی اوقات توسط این ابر قدرت های جهانی اشغال شده است. ما قبلا در مورد آینده روشن قبرس شمالی با شما صحبت کرده ایم.

این جزیره در زمان حکومت همخامنشی ها در ایران و در طی جنگ بین ایران و یونان توسط ابرقدرت آن زمان، یعنی ایران، اشغال شده و برای مدتی توسط ایران اداره شده است. این نکته جالب است. قبرس شمالی، که آخرین کشوری بود که توسط انگلیس به استعمار درآورده شد، در سال 1960 با توافق زوریخ، استقلال خود را به رسمیت شناخت و به عنوان عضو 99مین سازمان ملل متحد شناخته شد.

اختلافات بین یونانی ها و ترک های قبرس باعث شد که این کشور به دو بخش قبرس شمالی (محل سکونت ترک ها) و قبرس جنوبی (محل سکونت یونانی ها) تقسیم شود. این تقسیم با میانجیگری سازمان ملل متحد به پایان رسید. برخی از مردم قبرس را بیش از یک مقصد تعطیلات تابستانی در نظر می گیرند. با وجود مالیات کم و شرایط زندگی مناسب، برخی به فکر مهاجرت به این کشور افتاده اند. برای این افراد، آشنایی با تجربیات زندگی در قبرس و هزینه ها و شرایط زندگی در آنجا می تواند مفید باشد.

عوامل تاثیرگذار در مهاجرت به قبرس شمالی

قطعا هرکسی برای مهاجرت به قبرس شمالی یا هرکشور دیگری، معیار و علایق متفاوتی دارد. برای مثال برخی به دلیل شرایط اقتصادی بهتر، برخی به دلیل داشتن آزادی بیشتر وغیره به فکر مهاجرت می افتند. با تمام این تفاسیر، داشتن تجربه یک مهاجرت خوب نیازمند توجه به اصول اولیه زندگی است. درواقع اشخاصی که قصد مهاجرت به قبرس شمالی یا کشورهای دیگر را دارند، باید از وضعیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی مردم این کشور باخبر باشند.

آگاهی از این وضعیت ها باعث می شود که اشخاص تصمیم درست تری برای مهاجرت خود بگیرند. گاهی اوقات انسان برای دنبال کردن رویاهای خود ریسک های بزرگی می کند، اما به نتیجه دلخواه نمی رسد. پس بهتر است که هرکس پیش از اقدام برای مهاجرت، ابتدا شناخت کافی در این عرصه داشته باشد. در ادامه به برخی از عوامل تاثیرگذار در مهاجرت به قبرس شمالی اشاره کرده ایم.

زبان و روحیات مردم قبرس شمالی

برخی از کسانی که در قبرس شمالی زندگی کرده اند، گزارش می دهند که با اینکه اکثریت ساکنین این منطقه ترک زبان هستند، اما مسلط به زبان انگلیسی هستند. در بخش جنوبی، شرایط کمی متفاوت است. افرادی که در قبرس جنوبی زندگی کرده اند، گزارش می دهند که زبان انگلیسی در آنجا نیز مورد استفاده است. با این حال، بخش اعظم جامعه در آنجا به زبان یونانی صحبت می کنند.

تجربیات زندگی در قبرس نشان می دهد که مردم این کشور بسیار دوستانه و مهمان نواز هستند و با مهاجران و بازدید کنندگان از کشورشان برخورد بسیار مناسبی دارند. در مورد امنیت در قبرس شمالی، با وجود تمام مناقشات سیاسی که در گذشته وجود داشته است، امنیت در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد و امروزه قبرس شمالی به عنوان امن ترین کشور با جمعیت زیر ۵ میلیون نفر در جهان شناخته می شود.

افرادی که تجربه مهاجرت به قبرس شمالی را داشته اند، تاکنون هیچ گزارشی از فعالیت های جنایی علیه گردشگران و مهاجران نداشته اند. با این حال، همیشه توصیه می شود که از اموال شخصی خود مراقبت کنید و آنها را در مکان های عمومی رها نکنید.

وضعیت سیاسی قبرس شمالی

در مورد وضعیت سیاسی و اقتصادی قبرس، این کشور دارای شرایط سیاسی و اجتماعی پیچیده ای است. احتمالا می دانید که این کشور از دو جهت جنوبی و شمالی با کشورهای یونان و قبرس همسایه است. در ابتدا این دو کشور بر سر مالکیت قبرس جنگ داشتند. در نهایت حدود ۵۰ سال پیش، پس از یک کودتای نظامی توسط یونان در جنوب قبرس و با واکنش ترکیه از شمال، بخش های شمالی و جنوبی این کشور از یکدیگر جدا شدند. از آن زمان، ترکیه بخش شمالی را تخلیه نکرده و کشور مستقل بخش شمالی قبرس را به رسمیت شناخته است.

جوامع دیگر جهان حکومت بخش جنوبی قبرس را به رسمیت می شناسند. کسانی که تجربه زندگی در قبرس را دارند، برای عبور از بخش شمالی به جنوبی و برعکس، باید از منطقه سبز یا حائل سازمان ملل عبور کنند.

شرایط کاری در قبرس شمالی

در مورد شرایط کاری، مهاجرت به قبرس شمالی و تجربیات زندگی در قبرس نشان می دهد که وضعیت اشتغال در کشور نسبتاً خوب است. تعداد بیکاران در این کشور نسبتاً کم است و در برخی شرایط، فرصت های شغلی برای مهاجرین نیز وجود دارد. مهاجرین می توانند بدون نیاز به ویزا به این کشور سفر کنند و به دنبال کار بگردند. پس از پیدا کردن یک شغل خاص در این کشور، می توانند برای دریافت اجازه کار در قبرس اقدام کنند.

اما باید توجه داشت که در قبرس حداقل درآمد وجود ندارد و برخی از کارفرمایان ممکن است پیشنهادات کم و غیر منصفانه ای برای کار ارائه دهند. همچنین، درآمد ها در قبرس نسبتاً پایین است و نباید انتظار زیادی از درآمد حاصل از کار در قبرس داشته باشید. با این حال مهاجرت به قبرس شمالی دارای هزینه زندگی نسبتاً پایین است.

مالیات در قبرس برای شرکت ها و زبان های بین المللی بسیار کم است. این موضوع باعث شده تا شرکت های بین المللی بخواهند دفتر مرکزی خود را به قبرس منتقل کنند. اما در مورد مالیات های فردی، وضعیت متفاوت است. افرادی که شهروند یا مقیم دائم قبرس هستند، باید مالیات بر درآمد فردی ۳۵ درصدی را پرداخت کنند. بنابراین جهت مهاجرت به قبرس شمالی این مورد را در نظر بگیرید.

خدمات دولت قبرس به مردم

قطعا می دانید که خدمات یا ویژگی های هرکشور و دولتی کامل نیست، آنهم کشورهای که به تازگی توسعه یافته و در حال پیشرفت هستند. برای مثال  افرادی که تجربه زندگی در قبرس داشته اند، معمولاً از کمبود پروازها در این کشور گله مند هستند. با اینکه دولت بخش جنوبی پروازها به این ناحیه را غیرقانونی اعلام کرده و در برخی موارد ممکن است افرادی که از این طریق وارد شده اند، را ورود به کشور ندهد، اما پروازها از طریق ترکیه به فرودگاه ارجان انجام می شود.

اگر می خواهید بدون مشکل به بخش جنوبی قبرس سفر کنید، توصیه می شود که از طریق فرودگاه های این بخش وارد کشور شوید. یکی از این فرودگاه ها فرودگاه لارناکا است. در ادامه  جهت کسب اطلاعات بیشتر برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی می‌توانید به مقاله سرمایه گذاری در قبرس شمالی 2024 منتشر شده در شرکت سرمایه گذاری ظهوریان مراجعه کنید و اطلاعات بیشتری درباره سرمایه گذاری در این کشور بدست آورید!

بررسی تجربه مهاجرت به قبرس شمالی

افرادی که تجربه زندگی در قبرس شمالی داشته اند جهت مهاجرت به قبرس شمالی پیشنهاد می کنند که برای حرکت به این کشور بهتر است یک خودرو اجاره کنید. اجاره خودرو باعث می شود که با هزینه های کمتر در داخل کشور قبرس حرکت کنید. اگر تمایلی به اجاره خودرو در قبرس شمالی ندارید، می توانید از سیستم حمل و نقل عمومی کشور استفاده کنید. برای این کار می توانید از اتوبوس های Dolmus که متعلق به بخش خصوصی هستند، استفاده کنید.

کرایه ها نسبتاً ارزان است و در بیشتر خطوط بین دو تا پنج لیر است. ممکن است در برخی خطوط طولانی تر، کرایه حمل و نقل تا ده لیر هم باشد. استفاده از تاکسی های خصوصی نیز یک راه دیگر برای حمل و نقل در قبرس شمالی است. حتی امکان استفاده از تاکسی های اشتراکی در مسیر های معین وجود دارد. در مورد وضعیت بازار قبرس شمالی، افرادی که تجربه زندگی در هر دو بخش قبرس شمالی و جنوبی را داشته اند، می گویند که قیمت ها در بخش شمالی نسبتاً ارزان تر است.

در ادامه تجربه مهاجرت به قبرس شمالی توسط شخصی که 7 سال از عمرش را در قبرس گذرانده را در ادامه برای شما بررسی و معرفی می‌کنیم! براساس تجربه مهاجرت به قبرس شمالی توسط این شخص، دو عیب اصلی زندگی در قبرس شمالی عدم وجود گاز شهری و فروشگاه های بزرگ برای خرید است.

اما او همچنین به برخی از مزایای زندگی در قبرس اشاره کرده است. او می گوید که برای او که یک زن است، قبرس کشوری بسیار امن است و او می تواند ساعت 2 نیمه شب به ساحل برود و با خیال راحت و بدون نگرانی از اینکه کسی او را مزاحمت کند، از زمان خود لذت ببرد. این را یک مزیت بزرگ می داند.

او همچنین عاشق روزهای آفتابی فراوان است و می گوید که این روزهای آفتابی برای او که طبع سردی دارد، بسیار خوب است و او می تواند از گرمای خورشید لذت ببرد. او از فصل پاییز و زمستان به شدت بیزار است و خوشبختانه در قبرس، زمستان بلندی وجود ندارد. در ادامه یکی دیگر از خدمات شرکت سرمایه گذاری ظهوریان خدمات خرید ملک در قبرس شمالی و ترکیه می‌باشد! با مراجعه به صفحه اختصاصی آن می توانید اطلاعت بیشتری بدست آورید!

بررسی تجریه مهاجرت به قبرس شمالی

بررسی تجریه مهاجرت به قبرس شمالی

تجربیات مهاجرت به قبرس شمالی چرا مهم است؟

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارند، برای پیدا کردن کشور مورد علاقه خود برای مهاجرت، بسیاری از عوامل را بررسی می کنند.

به عنوان مثال، افراد با توجه به بودجه، فرهنگ، انتظارات و اهداف خود، کشور مورد نظر خود را برای مهاجرت انتخاب می کنند. اما نکته مهم در انتخاب کشور مورد نظر برای مهاجرت، تجربیات دیگران در آن کشور است. قطعا اگر خودشان بخواهند یک کشور را برای مهاجرت تجربه کنند و سپس تصمیم بگیرند، هزینه و زمان زیادی را از دست خواهند داد که اصلا منطقی به نظر نمی رسد.

این مسئله باعث می شود که به هر روشی که ممکن است، اطلاعاتی در مورد آن کشور به دست آورند و سپس تصمیم نهایی خود را بگیرند. یکی از راه های به دست آوردن این اطلاعات، جستجو در فضای مجازی است.

تجربیات نامطلوب مهاجرت به قبرس شمالی

بسیاری از افرادی که 8 سال پیش یا قبل تر به قبرس شمالی مهاجرت کرده اند، تجربیات خوبی از این کشور نداشته اند. در آن سال ها، کشور قبرس شمالی امکانات زیادی نداشت، از جمله فروشگاه ها، آپارتمان های مجلل، امکانات تفریحی و غیره. حتی بعضی از دوستان در خاطرات خودشان از قبرس شمالی می نویسند که آب موجود در لوله کشی آب شور دریا بوده و مجبور بودند از آن برای حمام کردن استفاده کنند که در بعضی موارد باعث خارش پوست شده است. برای خرید، مجبور بودند کیلومترها راه بروند. پروژه های مسکونی قبرس شمالی در حال شروع ساخت بودند و تعداد افرادی که در آن سکونت داشتند، بسیار کم بود.

تجربیات نامطلوب مهاجرت به قبرس شمالی

تجربیات نامطلوب مهاجرت به قبرس شمالی

در زمانی که اینترنت بسیار ضعیف بود و در برخی مناطق حتی آنتن دهی نداشت، حمل و نقل عمومی تنها به چند تاکسی و اتوبوس محدود بود و تنها چند مرکز کوچک برای اجاره ماشین در قبرس شمالی وجود داشت. با این حال، با گذشت زمان، همه این مشکلات حل شدند.

نتیجه گیری

با گذشت زمان و توسعه یافتن کشور قبرس شمالی، بسیاری از امکانات در اختیار مردم قرار گرفت.  افرادی که قبلاً به قبرس شمالی سفر کرده بودند و حالا پس از چند سال دوباره به این کشور سفر می کنند، از پیشرفت و ساخت و ساز فراوان در عرض چند سال شگفت زده می شوند. این کشور آنها را به یاد سرعت ساخت و ساز و پیشرفت در امارات می اندازد و با توجه به آب و هوا و شرایط بهتری که این کشور دارد، آنها فکر می کنند که آینده قبرس شمالی احتمالاً بهتر از آینده امارات خواهد بود.

اکنون احتمالا می دانید که برای مهاجرت به قبرس شمالی و حتی کشورهای دیگر باید به چه نکاتی توجه کنید، پس حتما به یاد داشته باشید که پیش از مهاجرت، شناخت کاملی درمورد وضعیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور موردنظر به دست بیاورید.