لذت بخش ترین فعالیت ‌های فرهنگی و هنری در قبرس شمالی: سفر به دنیای هنر و تاریخ

لذت بخش ترین فعالیت ‌های فرهنگی و هنری در قبرس شمالی: سفر به دنیای هنر و تاریخ

اگر بدنبال مکانی جهت گذر اوقات فراغت خود می‌باشید بدون شک قبرس شمالی می‌تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای شما باشد! قبرس شمالی یکی از زیباترین جزیره‌ های موجود دریای مدیترانه است. قبرس شمالی به طبیعتی بی نظیر و سواحلی همراه با آرامش خاص و جذابی مجهز شده است.

اما علاوه بر طبیعت بکر و سواحل زیبا قبرس شمالی دارای جاذبه ‌های فرهنگی و هنری بسیاری است که می‌توانند برای گردشگران و علاقه‌مند به این حوزه، تجربه‌ای لذت بخش و یادماندنی باشند. همچنین قبرس شمالی در سال های اخیر توانسته است انتخاب بسیاری از سرمایه گذاران نیز باشد! در این مقاله ما در شرکت سرمایه گذاری ظهوریان به معرفی لذت بخش ترین فعالیت های فرهنگی و هنری در قبرس شمالی می‌پردازیم!

لذت بخش ترین فعالیت ‌های فرهنگی و هنری در قبرس شمالی

معرفی لذت بخش ترین فعالیت ‌های فرهنگی و هنری در قبرس شمالی

بازدید از موزه ها و گالری هنر یکی از بهترین فعالیت های فرهنگی و هنری در قبرس شمالی

یکی از لذت بخش ترین فعالیت های فرهنگی و هنری در قبرس شمالی بازدید از موزه ها و گالری های هنر آن می‌باشد! قبرس شمالی به موزه‌ ها و گالری‌ های هنری متنوع و جذابی مجهز شده است. گالری ها و موزه های هنری قبرس شمالی نمایانگر  نمونه‌هایی از هنرهای تاریخی و معاصر آن می‌باشد که می‌تواند برای گردشگران جذاب به نظر برسد. در ادامه به معرفی برخی از موزه ها و گالری های هنر قبرس شمالی می‌پردازیم.

موزه ملی قبرس شمالی یکی از لذت بخش ترین فعالیت های فرهنگی و هنری در قبرس شمالی است! این موزه در شهر نیکوزیا یعنی پایتخت قبرس شمالی واقع شده است و بزرگترین موزه تاریخی و باستان‌ شناسی آن می‌باشد.

در موزه ملی قبرس شمالی می‌توانید آثاری از دوره‌ های مختلف تاریخی از پیش از تاریخ تا دوره اسلامی قبرس شمالی را ببینید و با رویداد های این دوران آشنایی داشته باشید. برخی از جاذبه های گردشگری این موزه عبارتند از مجسمه‌های آیدالیون، سکه‌های قبرسی، ظروف و آرایشگاه‌ های خاکستری می‌باشند.

بازدید از گالری هنر ملی قبرس شمالی یکی دیگر از لذت بخش ترین فعالیت های فرهنگی و هنری در قبرس شمالی می‌باشد. این گالری نیز در شهر نیکوزیا یعنی پایتخت قبرس شمالی قرار دارد و تبدیل به محلی جهت نمایش آثار هنرمندان مختلف شده است. در این گالری می‌توانید نقاشی‌ ها، مجسمه‌ ها و نگاره های هنری را مشاهده کنید و در این آثار جذاب غرق شوید!

لذت بخش ترین فعالیت های فرهنگی و هنری در قبرس شمالی

یکی از لذت بخش ترین فعالیت های فرهنگی و هنری در قبرس شمالی بازدید از موزه ها و گالری های هنر آن می باشد

برخی از هنرمندانی که آثارشان در گالری هنر ملی قبرس شمالی به نمایش گذاشته شده‌ است شامل ایسمت گونی، احمد اوزتورک، ایلیا رپین و پابلو پیکاسو می‌شوند. همچنین خرید ملک در قبرس شمالی و ترکیه یکی از خدمات شرکت سرمایه گذاری ظهوریان می باشد! جهت مشاهده پروژه ها و دریافت مشاوره می توانید به صفحه خرید ملک در قبرس شمالی موجود در وب سایت ما مراجعه کنید.

درصورتی که بدنبال گالری هنری دیگری در قبرس شمالی می‌باشد گالری هنر مدرن قبرس شمالی پیشنهاد ما به شما می‌باشد! این گالری هنری در شهر کرنیا (گیرنه) واقع شده است و می‌توان از آن بعنوان یکی دیگر از لذت بخش ترین فعالیت‌های فرهنگی و هنری در قبرس شمال یاد کرد!

گالری هنر مدرن قبرس شمالی شامل مجموعه‌ای از آثار هنری مدرن و معاصر موجود در سراسر جهان می‌باشد و آن ها را برای گردشگران جهانی به نمایش می‌گذارد. در این گالری می‌توانید آثاری از سبک‌های مختلف و متنوعی را مشاهده کنید. برخی از هنرمندانی که آثارشان در گالری هنر مدرن قبرس شمالی به نمایش گذاشته شده‌اند شامل اندی وارهول، جکسون پولاک، مارک چاگال و فریدا کاهلو می‌شوند.

انواع موزه های قبرس شمالی

قبرس شمالی دارای طیف متنوعی از موزه ها است که تاریخ، فرهنگ و طبیعت غنی این منطقه را به نمایش می گذارد. برخی از محبوب ترین انواع موزه ها عبارتند از:

موزه های باستان شناسی: این موزه ها آثار باستانی را از دوران نوسنگی تا دوران بیزانس به نمایش می گذارند. برخی از موزه های باستان شناسی معروف در قبرس شمالی عبارتند از:

موزه قبرس شمالی در نیکوزیا

موزه باستان شناسی گیرنه در گیرنه

موزه سالامیس در سالامیس

موزه های تاریخی: این موزه ها بر تاریخ قبرس از قرون وسطی تا به امروز تمرکز دارند. برخی از موزه های تاریخی معروف در قبرس شمالی عبارتند از:

موزه لوسیا در نیکوزیا

موزه قلعه سنت هیلاریون در گیرنه

موزه آتاتورک در فاماگوستا

موزه های هنری: این موزه ها مجموعه ای از هنرهای قبرسی و بین المللی را به نمایش می گذارند. برخی از موزه های هنری معروف در قبرس شمالی عبارتند از:

موزه هنرهای زیبا لفکوشا در نیکوزیا

موزه دکتر نیهات گونر در گیرنه

موزه موزاییک فاماگوستا در فاماگوستا

موزه های مردم شناسی: این موزه ها فرهنگ و سنت های مردم قبرس را به نمایش می گذارند. برخی از موزه های مردم شناسی معروف در قبرس شمالی عبارتند از:

موزه روستایی سنتی در گیرنه

موزه اسباب بازی و صنایع دستی در لفکوشا

موزه فرهنگ ترک قبرس در فاماگوستا

موزه های طبیعی: این موزه ها تاریخ طبیعی و حیات وحش قبرس را به نمایش می گذارند. برخی از موزه های طبیعی معروف در قبرس شمالی عبارتند از:

موزه تاریخ طبیعی قبرس در نیکوزیا

باغ وحش و باغ گیاه شناسی گیرنه در گیرنه

آکواریوم کارپاز در کارپاز

اینها تنها تعدادی از موزه های بسیاری هستند که می توان در قبرس شمالی یافت. با این تنوع از موزه ها برای انتخاب، مطمئناً چیزی برای علاقه مندی همه وجود دارد.

 

ساعات کاری

ساعات کاری موزه ها می تواند متفاوت باشد. قبل از بازدید، حتما وب سایت موزه یا منابع موثق را برای اطلاع از ساعات دقیق کاری و روزهای تعطیلی بررسی کنید.

به طور کلی، اکثر موزه ها در طول هفته باز هستند، اما برخی در روزهای خاص مانند دوشنبه ها یا تعطیلات رسمی تعطیل هستند.

بلیط

برای ورود به برخی از موزه ها باید بلیط تهیه کنید.

می توانید بلیط ها را به صورت آنلاین از طریق وب سایت موزه یا حضوری در محل تهیه کنید.

برخی از موزه ها روزهای “ورود رایگان” دارند. این روزها را در وب سایت موزه یا با تماس با آنها می توانید پیدا کنید.

حمل و نقل

اکثر موزه های قبرس شمالی در نزدیکی مراکز شهر یا مناطق توریستی واقع شده اند و به راحتی با وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس یا تاکسی قابل دسترسی هستند.

برای کسانی که با ماشین شخصی سفر می کنند، معمولاً در نزدیکی موزه ها پارکینگ وجود دارد.

 

جشنواره ها و فستيوال های هنری قبرس شمالی

یکی دیگر از لذت بخش ترین فعالیت های فرهنگی و هنری در قبرس شمالی بازدید از جشنواره ها و فستیوال های هنری این کشور می‌باشد. هرساله قبرس شمالی میزبان جشنواره‌ ها و فستیوال‌ های فرهنگی متعددی است که موفق شده اند گردشگران مختلفی را به خودشان جذب کنند. این جشنواره ها و فستيوال های قبرس شمالی بدون شک فرصتی جدی جهت  آشنایی با فرهنگ و سنت‌های آن می‌باشد. در ادامه با معرفی برخی از این جشنواره‌ ها و فستیوال‌ های قبرش شمالی با ما همراه باشید!

جشنواره زیتون یکی از جذاب ترین فعالیت های فرهنگی و هنری در قبرس شمالی است. این جشنواره معمولا هر ساله در ماه اکتبر و در روستای زیتینلیک قبرس شمالی برگزار می‌شود و میزبان گردشگران جهانی از سراسر جهان می‌باشد. این جشنواره به احترام زیتون و محصولات بوجود آمده توسط آن برگزار می‌شود.

در این جشنواره می‌توانید زیتون‌های تازه و خشک شده، روغن زیتون و دیگر محصولات مرتبط با آنرا پیدا کنید. همچنین علاوه بر آن در جشنواره زیتون قبرس شمالی فعالیت ‌هایی مانند اجرای موسیقی و رقص، بازارچه محلی، کارگاه‌های آموزشی و بازی های محلی اجرا می‌شوند.

لذت بخش ترین فعالیت های فرهنگی و هنری در قبرس شمالی

جشنواره زیتون یکی دیگر از لذت بخش ترین فعالیت های فرهنگی و هنری در قبرس شمالی

همچنین بدون شک قبرس شمالی فرصتی جذاب و وسوسه انگیزی جهت سرمایه گذاری می‌باشد. شما کاربران عزیز درصورت تمایل به سرمایه گذاری در قبرس شمالی می توانید با مراجعه به صفحه خدمات سرمایه گذاری ما مشاوره رایگان سرمایه گذاری دریافت کنید.

جشنواره گل لارناکا نیز یکی‌ از محبوب ترین فعالیت های فرهنگی و هنری در قبرس شمالی است. جشنواره گل لارناکا یکی از بزرگترین و مهم‌ترین رویدادهای هنری و فرهنگی در قبرس شمالی است که هرسال در شهر لارناکا قبرس شمالی برگزار می‌شود و هنرمندان برجسته در زمینه طراحی گل از سراسر جهان در آن دعوت می‌شوند و در آن شرکت می‌کنند.

این جشنواره شامل فعالیت های جذابی مانند نمایش‌ تئاتر، کنسرت‌ و اجرا های مختلف موسیقی و نمایشگاه‌های هنری می‌شود. جشنواره گل لارناکا با تمرکز بر هنرهای تجسمی، موسیقی و نمایش، فرصتی مناسب برای تبادل فرهنگی و آشنایی با سایر فعالیت‌های هنری این ناحیه است و شرکت‌ در آن پیشنهاد می‌شود.

در آخر یکی از سرگرم کننده ترین فعالیت های فرهنگی و هنری در قبرس شمالی جشنواره فیلم قبرس شمالی می‌باشد. این جشنواره یکی از مهم‌ترین رویدادهای سینمایی در می‌باشد که هر ساله معمولا در ماه مه در شهر فاماگوستا برگزار می‌شود و میزبان انواع فیلم‌ های کوتاه و بلند از سراسر جهان می‌باشد.

هدف جشنواره فیلم قبرس هدف ایجاد محیطی جهت ارتقای سینمای آزاد می‌باشد. در این جشنواره جوایزی در دسته‌های مختلف از جمله بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین بازیگر و بهترین فیلم مستند در نظر گرفته شده است و به برندگان اهدا می‌شود.